Jeśli widzisz w ofercie Biura Podróży, że cena zawiera opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - możesz odetchnąć z ulgą i ze spokojem podpisać umowę z organizatorem, bo to znaczy, że ten działa legalnie, a Twoja podróż będzie nie tylko niezapomnianą przygodą, ale także bezpiecznym i spokojnym doświadczeniem. Poznaj TFG I TFP!

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): Ochrona Twojej Wyprawy

TFG jest jak tarcza ochronna, której celem jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne. W przypadku, gdy organizator turystyczny utraci płynność finansową, TFG wskakuje na ratunek, gwarantując, że Wasze podróżnicze marzenia i zawartość portfela pozostaną nienaruszone. Wysokość składek zależy od rodzaju transportu i miejsca docelowego imprezy.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): w Niepewności

W świecie zmieniających się warunków podróżowania, TFP zapewnia stabilność rynku turystycznego, chroniąc przed nieuniknionymi i nadzwyczajnymi okolicznościami w miejscu realizacji imprez turystycznych.  Powstał w ramach "ustawy covidowej" i działa na zasadzie identycznej do TFG. Wysokość składek TFP wynosi tyle samo ile TFG.

Podróże z KITA TRAVEL: Bezpieczeństwo w Każdym zakątku Świata

Składki na TFG i TFP są naliczane w trakcie rezerwacji naszych wyjazdów i widoczne na dokumentach podróży. Z nami podróżujesz bezpiecznie i legalnie!

 

 

Newsletter

Image
KITA TRAVEL - życie w kolorachpodróży