KRAJOBRAZY GRUZJI

Wino, śpiew, toasty, smaki, tańce...
Image
To niezapomniany wyjazd do krainy, gdzie góry spotykają się z morzem, a historia splata się z nowoczesnością. Z naszymi  terminami masz możliwość odkrycia Gruzji w różnych jej odsłonach: wiosną, latem i jesienią. 


WIOSNA W GRUZJI   (termin: 15-22.06.2024) 
Kwitnące winnice, soczyście zielone doliny i ciepłe, słoneczne dni. To idealny czas na odkrywanie kulturalnych skarbów Gruzji, spacerowanie po starożytnych miastach i smakowanie lokalnych specjałów.

LATO W GRUZJI (termin: 27.07-03.08.2024)
To moment na relaks pełny słońca i czarnomorską przygodę w jednym! Latem słońce odsłania górskie szczyty, a Batumi staje się rajem plażowiczów. Festiwale, kolorowe jarmarki i tajemnicze jaskinie czekają na odkrycie. Wieczory pod gwiazdami, wypełnione śpiewem i tańcem, tworzą niezapomnianą atmosferę.

JESIEŃ W GRUZJI (termin: 28.09-05.10.2024)
Krajobrazy zaczynają zmieniać się w złociste, ciepłe kolory. Wina Kachetii dojrzewają, a tradycyjne festiwale winiarskie przyciągają smakoszy. To czas, gdy Gruzja emanuje spokojem, a górskie szlaki ukazują swoje najpiękniejsze oblicze.

KTÓRY TERMIN WYBIERASZ?

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Podstawowe informacje

Image
Miejsce - Gruzja
Terminy wycieczek:
1. WIOSNA      15.06-22.06.2024 
2. LATO            27.07-03.08.2024
3. JESIEŃ        28.09-05.10.2024
Liczba nocy - 7
Cena za osobę - 1800 ZŁ + 140 EUR

Życie jest krótkie, a świat tak dużyciekawypięknyOtwórz oczy i pozwól sobie odkrywać.

Plan wycieczki

POLSKA-KUTAISI


Przylot do
KUTAISI ok godziny 14:00 czasu lokalnego. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem.

Zwiedzanie KUTAISI - najstarszego miasta w Gruzji, rozpoczniemy od wizyty na zielonym bazarze spożywczym. To miejsce MUST SEE na mapie miasta: słodkie owoce, rozmaite przyprawy, gruzińskie sery, i lokalny alkohol.

Następnie spacer do 
Katedry BAGRATI z najpiękniejszym widokiem na miasto i okolice. Zakwaterowanie w hotelu.

Obiadokolacja - pierwsze spotkanie z kuchnią gruzińską i ucztowaniem. Nocleg.

KUTAISI - BATUMI


Śniadanie. Przejazd do BATUMI nadmorskiej perły Gruzji, która zachwyca widokami na morze i góry. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru po promenadzie otoczonej piękną egzotyczną zielenią, gdzie można zobaczyć słynny Pomnik miłości „Ali i Nino” oraz Wieżę Alfabetu gruzińskiego. Następnie Piazza w stylu włoskim, Plac Europejski. Czas wolny. 

Fakultatywnie (na zamówienie) Obiad w batumskim stylu – spróbujemy słynnego, pysznego i wysoko kalorycznego chaczapuri adżarskiego, czyli ciasta drożdżowego w formie łódki, w której znajduje się ser, jajko oraz masło oraz rejs stateczkiem po Morzu Czarnym. Powrót do KUTAISI, obiadokolacja, nocleg.

KUTAISI - MCHETA - TBILISI

Śniadanie.Przejazd do JASKINI PROMETEUSZA - bogatej w stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, skamieniałe wodospady, perły jaskiniowe oraz podziemne rzeki i jeziora. 

Przejazd w kierunku stolicy Gruzji – TBILISI. Po drodze zatrzymanie w MCHETA - dawnej stolicy państwa, dzisiaj urokliwej miejscowości z katedrą Sweti Cchoweli, w której - według legendy - ukryta została szata Chrystusa.

Supra w kultowej restauracji z pokazem gruzińskich tańcow narodowych lokalnym jadłem i winem - WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
TBILISI


Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najstarszych miast na świecie TBILISI.

Wjedziemy kolejką gondolową ponad starym miastem na wzgórze Sololaki, gdzie zobaczymy piękną panoramę, pomnik Matki Gruzji i twierdzę Narikala (VI–VIII w.), następnie spacer nad wodospad Leghvtakhevi; zobaczymy kolorowe domy zawieszone na skałach, słynne łaźnie siarkowe będące wizytówką miasta, Most Pokoju oraz krzywą wieżę zegarowa. Czas wolny na delektowanie się tętniącą życiem stolicą, obiadokolacja, nocleg.

TBILISI - KACHETIA


Śniadanie. Kto nie zna Kachetii, nie zna Gruzji jest to region znany z najlepszego w Gruzji wina, nie może nas tam więc zabraknąć!

Przejazd do Monastyru BODBE położonego w zaczarowanym miejscu na stromym zboczu wzgórza w dolinie rzeki Alzani. Przy dobrych warunkach pogodowych zobaczymy Kaukaz. Przejazd do SIGHNAGI – zwanego miastem miłości. Jest to miejsce pełne romantycznych uliczek i krajobrazów jak z bajki. Przejście do tradycyjnej winiarni. Poznamy tajniki wyrobu gruzińskich trunków: wina oraz czaczy, które sięgają 7 tys lat wstecz.

Obiadokolacja z degustacją potraw gruzińskiej kuchni, wina i wódki czaczy - SUPRA. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

TBILISI - KAZBEGI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MONASTYRU JVARI z VI wieku (UNESCO) z krajobrazem na, który na zawsze zapada w pamięć.

Przejazd malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną z najpiękniejszymi widokami na rozciągający się wzdłuż drogi Kaukaz.

Postój przy twierdzy ANANURI z widokiem na rajsko-niebieskie jezioro Żinwalskie.

Następnie wjazd samochodami terenowymi górską scenerią do wzgórza GERGETI, na wysokości 2170 m n.p.m., na którym położony jest klasztor CMINDA SAMEBA skąd roztacza się panorama na górę KAZBEK (5033 m n.p.m.) oraz z drugiej strony na leżące w dolinie miasteczko. Przy sprzyjającej pogodzie dostrzeżemy jeden z największych lodowców na Kaukazie. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy, obiadokolacja, nocleg.
KAZBEGI - KUTAISI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.

Wyjazd w kierunku KUTAISI. Postój w GORI - mieście, w którym urodził się Józef Stalin. 

Następnie przejazd na zwiedzanie UPLISCICHE - pięknie położonego, starożytnego skalnego miasta, które było jednym z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku.

Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kutaisi, obiadokolacja, nocleg.
KUTAISI - POLSKA

Śniadanie. Transfer na lotnisko położone nieopodal KUTAISI.

Lot do Polski.
UWAGI:
 • Program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Wszystkie zmiany będą konsultowane z uczestnikami wyprawy, jednak ostateczna decyzja należy do przewodnika wycieczki.
 • Możliwe wyloty z Warszawy, Katowic, Poznania

Cena zawiera
 • 7x noclegów w hotelach lub pensjonatach
 • wyżywienie: 7x śniadań; 5x obiadokolacji - jedzenie regionalne gruzińskie, 1x WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY w kultowej restauracji z pokazem gruzińskich tańcow narodowych, lokalnym jadłem i winem w Tbilisi, 1x Degustacja wina, czaczy i pyszności kuchni gruzińskiej w Kachetii - SUPRA
 • transport busem na trasie zwiedzania
 • ubezpieczenie KL, NNW*
 • opiekę pilota/przewodnika polskojęzycznego 
 • opłaty TFG oraz TFP
Cena nie zawiera
 • biletów lotniczych** koszt ok. 1500 zł - POMOŻEMY Z ZAKUPEM :) (bilet należy zakupić po potwierdzeniu wyjazdu. Cena na dzień 13.03.2024)
 • usług nie ujętych w programie wycieczki biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodnika, obsługi w hotelach/restauracjach 200 euro/os (obowiązkowe - płatne na miejscu)
 • opłat fakultatywnych (DLA CHĘTNYCH): obiad w Batumi z rejsem ok 25 EUR, łaźnie siarkowe w Tbilisi od ok 20 eur
DLACZEGO WARTO LECIEĆ DO GRUZJI Z NAMI?

Ekskluzywne Doświadczenia: Dostęp do miejsc poza szlakiem turystycznym w małych 20-25 os. grupach. 

Lokalna Kuchnia: Codzienne degustacje autentycznych dań gruzińskich i prawdziwe SUPRY z tamadą.

Przewodnicy: Nasza zgrana ekipa przewodników to Gruzini, którzy podzielą się głęboką wiedzą na temat historii, tradycji i ukrytych skarbów kraju.

Bezpieczeństwo i Komfort: Dbamy o każdy detal, zapewniając komfortowe warunki podróży. Bezpieczeństwo naszych podróżnych jest dla nas priorytetem.
Image
Najczęściej zadawane pytania
1. Jak mogę zarezerwować wycieczkę?
Rezerwacja jest łatwa! Możesz to zrobić online poprzez naszą stronę internetową lub skontaktować się z naszym biurem: 

📞ZADZWOŃ DO NAS: 721-332-998
📩NAPISZ DO NAS: biuro@kitatravel.pl

NASZ
BESTSELLER

ILOŚC WOLNYCH MIEJSC60%
JAK WYSOKO KLIENCI OCENIAJĄ TĄ WYCIECZKĘ100%

Poleć tą wycieczkę znajomym

Zarezerwuj wycieczkę
Proszę wypełnij wszystkie pola!
Image

KITA TRAVEL

ALEKSANDRA KITA
Gwiezdna 8/26,
59-220 Legnica

TEL. 721332998
biuro@kitatravel.pl